Garnek żeliwny z pokrywką 1,5 l

120,00 zł
Brutto

Lity żeliwny garnek tradycyjny z pokrywką. Pokryty matową emalią Średnica 120 mm Objętość 1,5 l

Lity żeliwny garnek tradycyjny z pokrywką. Pokryty matową emalią. Średnica 120 mm Objętość 1,5 l

Przed pierwszym użyciem naczynia należy dokładnie umyć, podgrzać na kuchence, lub palniku do 100 C i nałożyć cienką warstwę oleju roślinnego.
Naczynia surowe nadają się do kontaktu z produktami spożywczymi, które nie zawierają kwasu cytrynowego, octowego i mlekowego.
Aby uprościć użytkowanie naczyń na początku ich użytkowania, kiedy konsument musiał wcześniej przeprowadzać wyżarzanie, olejowanie itp. Nasze produkty przeszły już tę procedurę. Podczas produkcji jest podgrzewany do 800 C i zanurzany w oleju. Ta operacja jest wykonywana więcej niż raz. Ponadto metoda ta umożliwia uzyskanie naczyń żeliwnych o zwiększonej wytrzymałości i ciągliwości, a także powłoki tlenkowej o jednolitym czarnym kolorze, mocno połączonej z podstawą.
Po zakończeniu gotowania naczynia należy umyć, wysuszyć na kuchence i nasmarować olejem roślinnym.

Rentowność. Niezwykła pojemność cieplna żeliwa pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną i inne źródła ogrzewania. do gotowania w naczyniach żeliwnych nie jest wymagane mocne ogrzewanie, jedzenie gotuje się na małym ogniu. A niektóre potrawy, takie jak pilaw, gulasz warzywny i wszelkiego rodzaju płatki zbożowe, nie są w ogóle przygotowywane w ogniu, ale pozostawiane są w żeliwnym kotle lub patelni pod pokrywką. Wszystkie części naczynia żeliwnego (dno, ścianki, pokrywka) zachowują ciepło przez taki sam czas, dlatego po ułożeniu go na stole można mieć pewność, że potrawa będzie długo gorąca.
Nie pozostawiaj potraw w naczyniu żeliwnym, może to prowadzić do korozji a potrawy mogą przybrać metaliczny posmak. Nie pozostawiaj naczyń w wodzie, umyj i odstaw do wyschnięcia lub lekko rozgrzej  by wyschły i pokryj olejem jadalnym.
Ekologiczna czystość. Żeliwo od dawna uważane jest za jeden z najlepszych materiałów do produkcji naczyń, które można stosować na dowolnym źródle ciepła, a podgrzewane do dowolnej temperatury jest nietoksyczne. Nie może zaszkodzić zdrowiu ludzkiemu!

Garnek żeliwny z pokrywką 1,5 l
10 Przedmioty

Szczegółowe referencje

Brak recenzji użytkowników.

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło